logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginHome Farmakovigilance Veterinární lékaři a chovatelé Hlášení podezření nežádoucího účinku u VLP
Hlášení podezření nežádoucího účinku u VLP PDF Tisk Email

 Minimum informací nutné k hlášení na podezření NÚ

 Pro hlášení podezření na NÚ VLP je nutné, aby hlasatel poskytnul tzv. minimum informací. Bez těchto informací jsme nuceni celý případ pouze evidovat, avšak není možné postoupit následné kroky v šetření a vyvozovat další důsledky.

Minimum informací pro hlášení nežádoucího účinku:

1.    Identifikace hlasatele. Pokud nejsou k dispozici kontaktní údaje hlasatele (jméno, příjmení, adresa/mail/telefon), nejsou data ověřitelná a nemohou býti vyhodnoceny jako podklad pro šetření. Údaje identifikující hlasatele slouží pouze pro potřeby ÚSKVBL a nejsou bez povolení hlasatele předávány držiteli, ani jinak zneužity.

2.    Nacionály pacienta (druh, pohlaví, věk).

3.    Specifikace veterinárního léčivého přípravku (název, registrační číslo).

4.    Popis průběhu nežádoucího účinku.

 Pro zhodnocení příčinné souvislosti VLP na NÚ a následné další kroky, je vhodné podat ucelené informace širšího rázu, avšak minimum informací je podmínkou dalšího šetření.

 

 Možnosti hlášení NÚ – prostřednictvím formuláře (e-mail, pošta)

 V současné době může chovatel zvířete nahlásit ÚSKVBL podezření na nežádoucí účinek léčivého přípravku prostřednictvím Formuláře pro chovatele k hlášení podezření na nežádoucí účinek léčivých přípravků a veterinární lékař použije Formulář EU pro veterinární lékaře a zdravotnické odborníky k hlášení podezření na nežádoucí účinky VLP. Vyplněný formulář zašle na ÚSKVBL elektronicky na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo v papírové podobě, a to na adresu ÚSKVBL (Hudcova 56A, 621 00 Brno) či na fax: 541 212 607.

Dále mohou držitelé registrace VLP konzultovat podezření na nežádoucí účinek VLP na telefonní číslo: 541 518 206, či 541 518 272.

 

Formuláře ke stažení

 

Možnosti hlášení NÚ – prostřednictvím on-line formuláře (VETTOX)

 

Pro elektronické hlášení je možné použít jednoduchý, případně podrobný formulář dostupný na stránkách Veterinární toxikologické databáze (www.vettox.cz).

Možnost elektronického on-line hlášení přímo na stránkách ÚSKVBL se připravuje. V současné doběje nutné použít možnosti hlášení viz výše.

 

Hlášení podezření na nedostatečnost ochranných lhůt VLP a také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí VLP

K hlášení podezření na nedostatečnost ochranné lhůty veterinárního léčivého přípravku a  také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí veterinárním léčivých přípravkem, lze použít  Formulář EU pro veterinární lékaře a zdravotnické odborníky k hlášení podezření na nežádoucí účinky a Formulář pro chovatele k hlášení podezření na nežádoucí účinek  léčivých přípravků, které jsou k dispozici v Formuláře ke stažení.

Vyplněný formulář zašle na ÚSKVBL elektronicky na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo v papírové podobě, a to na adresu ÚSKVBL (Hudcova 56A, 621 00 Brno) či na fax: 541 212 607.

Dále mohou chovatelé a veterinární lékaři konzultovat podezření na nežádoucí účinek VLP na telefonní číslo: 541 518 206, či 541 518 272.

Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 09:50