Události
Pozastavení registrace,
stažení z trhu - Kexxtone
Stažení šarží M-1 AER
240 mg/ml
Stažení šarže VITAR Veterinae Artivit Sirup
Nesprávné označení u VLP
Fungiconazol 200 mg tablety pro psy
Aktuální informace pro držitele
Novinky
- Další právní předpisy, na základě kterých ÚSKVBL vykonává státní správu i v dalších oblastech
- Zákon o léčivech a prováděcí právní předpisy týkající se veterinárních léčivých přípravků
- Veterinární zákon a prováděcí předpisy týkající se veterinárních přípravků
- Úřední deska
- Přehledy a seznamy
- Souběžný dovoz
- Zkušební laboratoř
- Inspekce
- Systém rychlé výstrahy
- Registrace a schvalování
Login
Hlášení podezření nežádoucího účinku u VLP |
Minimum informací nutné k hlášení na podezření NÚ Pro hlášení podezření na NÚ VLP je nutné, aby hlasatel poskytnul tzv. minimum informací. Bez těchto informací jsme nuceni celý případ pouze evidovat, avšak není možné postoupit následné kroky v šetření a vyvozovat další důsledky. Minimum informací pro hlášení nežádoucího účinku: 1. Identifikace hlasatele. Pokud nejsou k dispozici kontaktní údaje hlasatele (jméno, příjmení, adresa/mail/telefon), nejsou data ověřitelná a nemohou býti vyhodnoceny jako podklad pro šetření. Údaje identifikující hlasatele slouží pouze pro potřeby ÚSKVBL a nejsou bez povolení hlasatele předávány držiteli, ani jinak zneužity. 2. Nacionály pacienta (druh, pohlaví, věk). 3. Specifikace veterinárního léčivého přípravku (název, registrační číslo). 4. Popis průběhu nežádoucího účinku. Pro zhodnocení příčinné souvislosti VLP na NÚ a následné další kroky, je vhodné podat ucelené informace širšího rázu, avšak minimum informací je podmínkou dalšího šetření.
Možnosti hlášení NÚ – prostřednictvím formuláře (e-mail, pošta) V současné době může chovatel zvířete nahlásit ÚSKVBL podezření na nežádoucí účinek léčivého přípravku prostřednictvím Formuláře pro chovatele k hlášení podezření na nežádoucí účinek léčivých přípravků a veterinární lékař použije Formulář EU pro veterinární lékaře a zdravotnické odborníky k hlášení podezření na nežádoucí účinky VLP. Vyplněný formulář zašle na ÚSKVBL elektronicky na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo v papírové podobě, a to na adresu ÚSKVBL (Hudcova 56A, 621 00 Brno) či na fax: 541 212 607. Dále mohou držitelé registrace VLP konzultovat podezření na nežádoucí účinek VLP na telefonní číslo: 541 518 206, či 541 518 272.
Formuláře ke stažení
Možnosti hlášení NÚ – prostřednictvím on-line formuláře (VETTOX)
Pro elektronické hlášení je možné použít jednoduchý, případně podrobný formulář dostupný na stránkách Veterinární toxikologické databáze (www.vettox.cz). Možnost elektronického on-line hlášení přímo na stránkách ÚSKVBL se připravuje. V současné doběje nutné použít možnosti hlášení viz výše.
Hlášení podezření na nedostatečnost ochranných lhůt VLP a také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí VLPK hlášení podezření na nedostatečnost ochranné lhůty veterinárního léčivého přípravku a také podezření na negativní ovlivnění životního prostředí veterinárním léčivých přípravkem, lze použít Formulář EU pro veterinární lékaře a zdravotnické odborníky k hlášení podezření na nežádoucí účinky a Formulář pro chovatele k hlášení podezření na nežádoucí účinek léčivých přípravků, které jsou k dispozici v Formuláře ke stažení. Vyplněný formulář zašle na ÚSKVBL elektronicky na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo v papírové podobě, a to na adresu ÚSKVBL (Hudcova 56A, 621 00 Brno) či na fax: 541 212 607. Dále mohou chovatelé a veterinární lékaři konzultovat podezření na nežádoucí účinek VLP na telefonní číslo: 541 518 206, či 541 518 272. |
Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 09:50 |